سایت خدمات گل آرایی و بادکنک آرایی مجالس سورا دیزاین
سایت خدمات گل آرایی و بادکنک آرایی مجالس سورا دیزاین

سفارش گل آرایی بادکنک آرایی خدمات مجالس خود را به سورادیزاین بسپارید

گل آرایی

هر آنچه که در مورد گل آرایی باید بدانید!

درجایی که کلمات شکست میخورند
《گل ها》 قدرت بیان هزاران احساس را دارند.

گل آرایی

گل ها یکی از زیباترین مخلوقات خداوند هستند. وقتی به کسی گل هدیه می دیم، روزش رو خاطره انگیز میکنیم. هدیه کردن یک شاخه گل به عزیزانمون قلب هاشون رو به ما نزدیک تر میکنه، و گلِ لبخند روی لب هاشون میکاره.در این مقاله ما قصد داریم تا کمی بیشتر با زیبایی های گل و گل آرایی آشنا بشین.

پس با ما همراه باشین🤍

محبوب ترین و پر فروش ترین گل ها در ایران کدامند؟

گل رز :

گل رز یکی از پر فروش ترین گل ها نه تنها در ایران،بلکه در کل دنیاست. انواع مختلفی از گل های رز در بازار وجود داره. مثل گل رز ايرانی، گل رز هلندی، گل رز مینیاتوری که به صورت خوشه ایِ و بِیبی رز که بصورت شاخه ایِ و….

تفاوت رز ایرانی و رز هلندی:

اولین تفاوت در شکل ظاهری و سایز غنچه هاست، ساقه های رز ایرانی خار و تیغ زیادی داره، در صورتی که رز هلندی، خارهای کمی داره. رز قرمز ایرانی گلبرگ هاش قرمز روشن و معمولیِ، اما رز هلندی گلبرگ هاش مخملی و قرمز تیره ست. رز ایرانی در بازار گل به صورت دسته های ۵۰ تایی به فروش میرسه، اما گل رز هلندی به صورت سلفون پیچی شده و ۲۰ شاخه فروخته میشه.

گل رز
گل داودی

گل داودی خوشه ای یا کرتنزیا :

گل داودی رو تقریبا در کل سال داریم، اما تو نیمه ی دوم سال این گل فراوانی بیشتری داره. چند رنگ مختلف داره، که عبارتند از :

  • آتیشی
  • داودی سفید مغز سبز
  • داودی صورتی، داودی بره ای ( یک دست سفیدِ )
  • گل داودی منگوله ای، داودی مینیاتوری سبز یا دکمه ای و …

باید تو استفاده از گل داودی خیلی دقت کنیم، و گرنه یک کار رو میتونه خیلی چیپ و ارزون نشون بده. با اینکه فراوانیش تو فصل های گرون سال هست.

آنلاین هستیم 🙂

کاربران عزیزی که نیاز به مشاوره دارند میتوانید از این بخش اقدام نمایند و یا در صورت تمایل شماره تلفن خود را ارسال نموده تا کارشناسان سورادیزاین در اولین فرصت با شما ارتباط برقرار نمایند .

گل میخک :

از میخک ها هم انواع مختلفی وجود داره، میخک های خوشه ای یا میخک مینیاتوری که به صورت خوشه ست، میخک مهندسی یا میخک شاخه ای، میخک قرنفل و…. میخک ها بیشتر مختص فصل سرما ست، و تابستون خیلی میخک نداریم.

گل میخک
گل آرایی (1)

گل ژربرا :

گل مقاومیِ، و تقریبا همه ی فصل های سال داریم. این گل تو پایه های تشریفات، دسته گل های روزانه و جام گل ها بیشتر استفاده میشه. گل خوب و زیبایی،اما این نوع گل هم باید تو استفاده ازش دقت کنیم و به درستی دیزاین کنیم.

گل آلسترومریا :

این گل به طور کلی ماندگاری خوبی داره، اصطلاحا هر چه غوره تر باشه ( یعنی باز نشده )، مدت زمان بیشتری هم میمونه. غوره ی این گل حداقل یک هفته در گل فروشی ماندگاری داره.

به همین دلیل بیشتر در دسته گل های عروس، باکس و سبدهای گل استفاده میشه. گل آلستر به رنگ های قرمز، زرد، صورتی و نارنجیِ. و از روی خال های تیره ی روی گل برگ هاش قابل شنایاییِ.

گل آلسترومریا
گل ارکیده

گل ارکیده:

گل ارکیده انواع زیادی داره، ۱۱۰ نوع ارکیده در سراسر دنیا وجود داره، که شاید ۵ مدل از این گل در ایران وجود داره. ارکیده فصل گلدهی طولانی داره و همین طور ماندگاری بالایی داره، به همین دلیل یکی از محبوب ترین گل هاست.

این گل به صورت سر گل فروخته میشه نه به صورت شاخه ای. گل ارکیده فالونوپسیس، گل سیمبیدیوم، دندروبیوم، ارکیده لودیزیا یا جواهر و کفشی…

گل مخلصه :

گل خوشبو و معطر، کوچیک و مینیاتوری هست، و در اکسسوری عروس و دسته گل و هر جشن و مراسمی، خیلی کار رو خاص و زیبا میکنه.

گل مخلصه
گل لیسیانتوس

گل لیسیانتوس :

این گل فراوانیش در فصل گرماست، و در فصل سرما کمتر هست، به خصوص در دی و بهمن ماه. این گل رنگ های مختلفی داره، از سبز و سفید گرفته تا آبی و صورتی،قرمز و بنفش و یاسی؛ حتی میشه گلی پیدا کرد که گلبرگ های رنگارنگی داشته باشه. گلی زیباست که به دلیل شباهتش به گل رز و ماندگاری خوبش، کاربرد زیادی در دیزاین و گل آرایی داره.

گل نرگس :

گل نرگس مختص فصل سرماست و متاسفانه تو فصل گرما، گل نرگس نداریم. هر چقدر هوا زودتر سرد بشه نرگس هم زودتر به بازار میاد. گل های نرگس تو دشت های شیراز و به خصوص کازرونِ.

گل نرگس گل بسیار زیبا و خوشبویی هست؛ که حتی به تنهایی با این گل، یک دسته گل زیبا و خیره کننده میتونیم داشته باشیم. نرگس انواع مختلفی داره، شهلا یک نمونه از گل های نرگس است. برای خرید گل نرگس، نرگسی خوبه که سر گل ها رو به بالا باشه و در دسته، گلی افتاده نداشته نباشه.

گل نرگس
گل آفتابگردان

گل آفتابگردان :

به خاطر رنگ زردی که داره بسیار درخشنده ست، که زیبایی چشمگیری برای مثال در دیزاین و گل آرایی نامزدی و حتی دسته گل و ماشین عروس میده. گل آفتابگردون با گل های سفید، بنفش، قرمز و نارنجی ترکیب جذابی داره. گل آفتابگردون بسته به اینکه سرگل چقدر باز هست قیمت گذاری میشه

گل اوریانتال و لیلیوم :

این دو گل به خاط شباهت هایی که با هم دارند در باور عموم و حتی برخی گل فروش ها به اشتباه یک گل شناخته میشن. اما تفاوت هایی هم با هم دارن، که ما اینجا به این تفاوت ها اشاره می کنیم. گل اوریانتال سرگل درشت تری به نسبت گل لیلیوم داره. گل های اوریانتال اکثرا گل های عطری و بو داری هستند، اما لیلیوم ها خیلی بو دار نیستن.

برگ درشت تر و ساقه ی ضخیم تر برای اوریانتال و برگ ریزتر،ساقه نازک تر مختص گل لیلیوم هست. یک تفاوت دیگه دارن که خیلی علمی نیست و با دیدن زیاد و تجربه به دست میاد که گلبرگ های اوریانتال کمی تیزتر از لیلیوم هستن.

گل لیلیوم
گل لیلیوم
گل اوریانتال
گل اوریانتال

گل هورتانسیا یا ادریسی :

اواخر فروردین و اردیبهشت میشه بهشتِ این گل؛ که یکی از زیباترین گل های تزیینیِ.به صورت گِرد و خوشه ایِ و کاسبرگ هاش بسیار جذاب و مورد توجهِ. دارای رنگ های صورتی، سفید، بنفش و آبیِ. کاربردش در دسته های گل، باکس گل و حتی در جام گل های جاودان و دیزاین و گل آراییِ

( من عاشق این گلم )

 

گل هورتانسیا یا ادریسی
گل شیپوری

گل شیپوری :

گل های شیپوری گل های بسیار زیبایی هستند که برگ های بلند دارن و دارای لکه های رنگی هستن، سرگل این گل رنگ های مختلفی داره. در بازار گل ایران هم شیپوری هلندی داریم هم شیپوری ایرانی؛ که فرقشون تو ماندگاری و کیفیت سرگلِ. از این گل به عنوان گل بریده و دسته گل های عروس هم استفاده میکنن.

گل آنتریوم :

گل بسیار قشنگیِ که در دیزاین ها و تشریفات، باکس و جام گل ها و ماشین عروس و دسته گل عروس استفاده میشه. رنگ های مختلفی داره؛سفید، زرد، سبز، قرمز، صورتی و نارنجی از رنگ های این گل زیباست.

گل آنتریوم
گل استرلیتزیا

گل استرلیتزیا یا پرنده ی بهشتی :

یکی از زیباترین و پرطرفدارترین گل ها در هنر گل آرایی ست. علت نامگذاری استرلیتزیا یا پرنده ی بهشتی همین گلبرگ هایی ست که یک پرنده ی در حال پرواز را تداعی میکنه. این گیاه در کشور ما معمولا در زمستان تا اواخر بهار گل میده. استرلیتزیا خیلی در باکس ها ، جام گل و دسته گل دیده میشه.

سورادیزاین ارائه دهنده خدمات مجالس | گل آرایی | بادکنک آرایی و آموزش گل آرایی

آخرین مقالات مربوط به گل آرایی

زهره کرمی

گل آرایی

گل آرایی هر آنچه که در مورد گل آرایی باید بدانید! درجایی که کلمات شکست…

گل آرایی
retail-2-footer-icon.png

خبرنامه سورا دیزاین

همیشه اولین نفر باشید! برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین متدهای طراحی در خبرنامه ثبت‌نام کنید.